AntalyaGündemMagazin

MİMOZA KAFE KAPILARINI AÇTI

Spread the love

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Liman Mahallesi’nde hizmete açılan Mimoza’m Kafe güler yüzlü hizmeti, kaliteli ürünlerden oluşan zengin menüsü, ferah ve huzur veren dekorasyonu, çeşitli etkinlikleriyle kısa sürede keyifli anların önemli adreslerinden biri olmayı başardı.

Hayatınızda güzel bir şeyler oldu, hoş bir mekanda bunun tadını çıkarıp keyfinizi taçlandırmak istiyorsunuz. Ya da içiniz daraldı, stres yüklüsünüz; çıkıp ferahlamak istediniz. Ofis ortamı veya çalışma odasına kapanıp kalmayı sevmiyor, hoş bir mekanda takılarak işlerinizi yapmak istiyorsunuz.

Konyaaltı’nın Liman Mahallesi’ndeki Mimoza’m Kafe tam aradığınız yer.

Hizmet ve ürün kalitesi, huzur veren ferah dekorasyonu, aile sıcaklığındaki ortamıyla adından söz ettiren Mimoza’m Kafe’nin işletme sahibi Samed Işık, işletme müdürü İrfan Yüksel. Kendileriyle bir söyleşi gerçekleştirdik. Dost canlısı ikili, temel ilkelerinin insan sevgisi olduğunu, insanları mutlu görmenin kendilerine de mutluluk verdiğini, bunun da kaliteli hizmeti zorunlu kıldığını söyledi.

‘‘İnsanların hangi ruh haliyle gelirse gelsin, huzur bulmuş olarak çıkacakları bir mekan hayaliyle yola çıktık’’ diyen Samed Işık ile İrfan Yüksel’e sorularımız ve aldığımız cevaplar şöyle:

Sizleri tanıyarak sohbetimiz başlamak istiyoruz. Kendinizden bahseder misiniz?

SAMED IŞIK: Tabii ki. Ben aslen Ankara’nın Kalecik ilçesi  Buğra köyündenim. Uzunca bir süredir Antalya’da yaşıyorum. Yeme-içme sektörüne aşina ve bu alandaki boşlukların farkında olan biriyim. Antalya’nın güzelliklerini ve kültürünü yansıtan, insanların hangi huzur bulup mutlu ayrılacakları bir kafe açma hayalim vardı. Bu hayalimi Mimoza’m Kafe’yi açarak gerçekleştirdim.

İRFAN YÜKSEL: Samed bey ile uzun zamandır dostluğumuz var aynı zamanda kendisi yakın akrabam. Zaman zaman hayallerimizi dillendiriyorduk. Bu konuda pek çok ortak noktamız olduğunu gördük ve bu projede bir araya gelerek güçlerimizi birleştirdik. Amacımız, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve unutulmaz anılar yaşatmak. Keyifli gelenin keyfi katlansın, bozuk ruh haliyle gelen keyiflenip ayrılsın istedik.

–              Mimoza’m Kafe’nin kuruluş sürecini anlatır mısınız? Zorluklar oldu mu, kuruluş ve işletme prensipleriniz nasıl belirlediniz ve bunlar neler?

SAMED IŞIK: Kuruluş sürecinde oldukça heyecanlıydık. Neticede uzun süredir kurduğumuz bir hayali gerçekleştiriyorduk. İlk olarak konseptimizi belirledik; rahat, huzurlu ve şık ama şatafatıyla insanı boğmayan bir ortam yaratmak istedik.

Yer seçimi, menü oluşturma, dekorasyon gibi her konuda titizlikle çalıştık. Tabii ki bazı zorluklarla karşılaştık, özellikle tedarik zincirinde aksaklıklar olması bizi zorladı. Ancak Antalya’mızın inşaat sektöründe halen aktif faaliyet gösteren değerli ağabeyimiz Cemal Kaplan ve ekibi sayesinde bu zorlukları bir bir aştık. Kendilerine her vesileyle teşekkürü borç bilirim.

İRFAN YÜKSEL: Bir konuda karar verirken hep müşterilerimizin beklentilerini göz önünde bulundurduk. Kendimizi müşteri yerine koyup ne isteyebiliriz diye baktık. Hem lezzetli hem de sağlıklı yiyecek ve içecekler olsun istedik. Kendimizin güvenle yiyip içmeyeceği hiçbir ürünü işletmemize sokmamayı temel ilke olarak belirledik.

Ayrıca, kafenin dekorasyonu konusunda çok titiz davrandık. Müşterilerimizin burada kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri, ferah ve huzur veren bir ortam olması için her detayı düşündük.

–              Biraz da Mimoza’m Kafe’nin menüsünden konuşalım. Ürün yelpazeniz geniş görünüyor. Favori yiyecek ve içecekleriniz neler? Yeni bir işletme olarak hangi ürünleriniz öne çıktı?

SAMED IŞIK: Sizin de belirttiğiniz gibi menümüz oldukça geniş ve çeşitli. Kahvaltıdan tatlılara, ana yemeklerden atıştırmalıklara kadar birçok seçenek var. “Mimoza’m Kahvaltı Tabağı” ve ‘‘Mimoza’m salatası” oldukça popüler hale geldi. Ayrıca sigara böreğimiz, ev yapımı limonatamız ve özel kahve çeşitlerimiz de büyük rağbet görüyor.

İRFAN YÜKSEL: Menümüzü oluştururken yerel ve taze malzemeler kullanmaya özen gösterdik. Önemli bir ihtiyaç olan vegan ve glütensiz beslenme seçeneklerimizle de fark yarattık. Müşterilerimizin geri bildirimlerine göre menümüzü sürekli güncelleyip yeni lezzetler ekliyoruz. Tazelik, kalite ve sağlık temel ilkemiz.Dekorasyonu nasıl planladınız? Nelere dikkat ettiniz? Nasıl bir müşteri profili düşünerek kararlar aldınız?

SAMED IŞIK: Dekorasyonda doğallığı ve sadeliği ön planda tuttuk. Ahşap mobilyalar ve yeşil bitkilerle ferah, insanların ‘oh be’ deyip deyip stres ve yorgunluklarını atacakları bir ortam yaratmaya çalıştık. Ayrıca, kafemizin havuz başı olması müşterilerimiz tarafından çok beğeniliyor. Mimoza’m Kafe, rahat bir ortamda keyifli vakit geçirmek isteyenler için ideal bir mekan olsun istedik. Geri dönüşlerden, bunu başardığımızı görüyoruz.

İRFAN YÜKSEL: Kafenin tasarımında huzur verici bir atmosfer yaratmak istedik. Müşterilerimizin hem dinlenebilecekleri hem de çalışabilecekleri alanlar oluşturduk. Ayrıca çeşitli etkinliklere imkan vermesine dikkat ettik. Şimdi çeşitli etkinlikler ve canlı müzik performanslarıyla da farklı bir deneyim sunuyoruz.

Samed Işık ve İrfan Yüksel’e veda ederek Mimoza’m Kafe’den ayrıldık. Misafirperverliğin en güzel örneğini sergileyerek müşterilerini karşılayıp uğurluyorlar. Her ayrıntı ile ilgilenip memnuniyeti hep daha yükseğe taşımaya çalışıyorlar.  Son söz olarak ‘‘Amacımız, herkese unutulmaz bir deneyim yaşatmak. Mimoza’m Kafe sadece bir kafe değil, aynı zamanda güzel anılar biriktirebileceğiniz, mutluluk adası gibi bir mekan’’ dediler.

Bekleniyorsunuz efendim, keyifli bir zaman dilimi geçirmek için yolunuzu düşürmeye çalışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir