AntalyaGündemPolitika

Yeniden aday gösterilen Muhittin Böcek: Bu zamanlarda ihaneti de dualarınızı da gördük

Spread the love

Yeniden aday gösterilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, 5 yıllık görevinde “ihaneti de gördüklerini” söyledi. Böcek “Beni, sizden ve partimizden ayıramadılar, ayıramayacaklar” dedi.

Yeniden aday gösterilen Muhittin Böcek .Bu zamanlarda ihaneti de dualarınızı da gördük

DUVAR – CHP’den yeniden aday gösterilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ankara dönüşü partililerce havalimanında karşılandı. Böcek, “Bu zamanlarda ihaneti de dualarınızı da gördük. Bizi karalamak, çamur atmak isteyenler olacak. Varsın olsunlar. Ayrı gayrı yok. Yeni bir tarih yazmak için küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.

 CHP’nin dünkü parti meclisi toplantısında, 31 Mart yerel seçiminde tekrar aday gösterilmesine karar verdiği Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ankara’dan Antalya’ya döndü.

Havalimanında partiler tarafından karşılanan Böcek, seçim sürecinde kullanacağı sloganı “Antalya’ma söz verdim, herkesin başkanı” yazılı otobüse bindi ve bir süre kalabalığı selamladı.

Daha sonra CHP Antalya İl Başkanlığı’na geçen Böcek, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Antalya milletvekilleri Cavit Arı, Mustafa Erdem ve Aliye Coşar, ilçe belediye başkanları, ilçe belediye başkan adayları ve aday adayları tarafından karşılandı. Böcek’i karşılayanlar arasında Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in olmadığı görüldü.

NAİL KAMACI: YORUMLARI SİLİN

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, il binası önüne kurulan sahneden partilere hitap etti.

Adaylığı kesinleşen isimlerle ilgili eleştirilere yanıt verip birlik çağrısı yapan Kamacı, “Bu saatten sonra hepimiz CHP için, birinci parti olmak için çalışacağız. ‘Ben bu adayı sevmiyorum, desteklemiyorum’ şeklinde yorumlar görüyorum. Sosyal medya hesaplarınızdan derhal bu yorumları siliniz” dedi.

BÖCEK: İLK GÜNKÜ GİBİ KARŞINIZDAYIM

Kamacı’dan sonra söz alan Muhittin Böcek ise eski ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, CHP’nin önceki dönem genel başkanları Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu’na kendisini hem Konyaaltı Belediyesi Başkanlığı hem de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde aday gösterip güvendikleri için teşekkür etti.

Geçmiş 5 yıllık dönemi değerlendiren Böcek, “İlk günkü gibi karşınızdayım. Zorlukları hep birlikte aştık, verdiğimiz sözleri teker teker aştık. Bıkmadık ve yorulmadık. Bu zamanlarda ihaneti de gördük, dualarınızı da gördük. Bizi karalamak isteyenler, çamur atmak isteyenler olacak. Varsın olsunlar. Beni, sizden ve partimizden, Antalya’mızdan ayıramadılar, ayıramayacaklar” ifadelerini kullandı.

ANTALYA’DA DESTAN YAZACAĞIZ’

“Daha büyük aşkla yola çıktığını” belirten Böcek, süreç boyunca çalmadık kapı bırakmayacağını, yeni heyecanla daha iyisini yapmak için yola çıktığını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde üst üste iki dönem aynı ismin başkan olmadığını dile getiren Böcek, “Antalya’da destan yazacağız. Ayrı gayrı yok. Yeni bir tarih yazmak için küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp hep birlikte yürüyeceğiz” diye konuştu.Böcek, daha sonra il binasına geçerek tebrikleri kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir