AntalyaGündemMagazinRöportaj

TİGAD Genel Başkanı Geçgel: Kadınların bir günü değil her günü kutlanmalı

Spread the love

Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkanı Okan Geçgel, “Kadınların sadece bir gününün değil her gününün kutlanması gerekir. Kadınlar toplumun her alanında hak ettikleri pozisyonlarda söz sahibi olmalıdır.” dedi.

TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel, Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasının kararlaştırıldığını anımsatan Geçgel, kadınların, toplumların temelini oluşturduğunu söyledi. Kadınların toplumda hak ettikleri değeri görmesi ve eşitlik ilkesinin sağlanması gerektiğini vurgulayan Geçgel, şunları ifade etti: “Kadınların sadece bir gününün değil her gününün kutlanması gerekir. Kadınlar toplumun her alanında hak ettikleri pozisyonlarda söz sahibi olmalıdır.”

“Kadın hakları için hukuki düzenlemeler güçlendirilmeli”

Kadına yönelik şiddetin ve ayrımcılığın son bulması için daha fazla çaba harcanması gerektiğini vurgulayan Geçgel, kadınların ekonomik, sosyal ve siyasi alanda daha güçlü bir konuma gelmeleri için gereken adımların atılması gerektiğini kaydetti. Ayrıca, “Kadınların karar alma süreçlerine daha fazla katılımının teşvik edilmesi ve kadın haklarının korunması için hukuki düzenlemeler güçlendirilmelidir.” dedi. Geçgel, kadınların her alanda başarıya ulaşmaları için desteklenmelerinin önemine işaret ederek, “8 Mart sadece bir kutlama günü değil, kadın hakları mücadelesinin devam ettiği bir gündür. Bu bilinçle hayatımızı özel kılan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir