Ankara’dan Kepez’e üç güzel haber

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşen Antalya heyeti, üç sevinçli haberle dönüyor. Kepez- Santral Kentsel Dönüşüm Projesi kira destekleri 48 Aya çıktı. Avni Tolunay Mahallesi mülkiyet sorunlarının çözümünde sona gelindi. Kepez’e bir Millet Bahçesi geliyor.

Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi hak sahiplerine 48 ay kira müjdesi… Antalya Milletvekilleri, Ak Parti il ve ilçe başkanları ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den, Kepezaltı Santral Mahallesi sakinlerinin ilave kira desteği talebi hakkında müjdeli bir haber geldi. Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşen Antalya Heyeti, Kepezaltı-Santral Dönüşüm Projesinde hak sahiplerine kira desteğinin 36 aydan 48 aya çıkarıldığını açıkladı. Tütüncü,  “Vatandaşımızın derdi bizim derdimizdir. Sınırsız bir sorumluluk anlayışıyla her talebi karşılamak için çabalıyoruz.” dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez- Santral Dönüşüm Projesi’nin öngörülen 36 ayda tamamlanamaması sebebiyle hak sahiplerine ödenmesi gereken kira desteğinin 48 aya yükseltilmesi talebini, iki ay evvel Ankara’ya taşıdıklarını, o günden beri de Antalya milletvekilleri,  il ve ilçe başkanlarıyla konuyu bakanlık nezdinde takip ettiklerini, bu talebin bakanlık tarafından kabulünün sevinci içinde olduklarını ifade etti.

Tütüncü müjdeyi sosyal medya hesaplarından duyurdu

Bakanlık olurunu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan alan Antalya heyetinin sevincini Başkan Tütüncü, sosyal medya hesaplarından duyurdu. “Ankara’dayız.. Antalya’ya müjdelerle dönüyoruz. Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi hak sahiplerine devletimizin 36 ay boyunca eksiksiz ödediği kira yardımı 48 AYA yükseldi. Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza, milletvekillerimize şükranlarımızla.. Kepez’e hayırlı olsun.”

“Vatandaşımızın derdi bizim derdimiz”

Sosyal medya paylaşımının ardından Ankara ziyareti hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Tütüncü, “Kepez- Santral Kentsel Dönüşüm Projesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmektedir. 36 ayda tamamlanması planlanmıştı. Bakanlığımız inşa süresi olan bu 36 ayda hak sahiplerine kira desteğinde bulunmayı taahhüt etmişti. 36 ay boyunca devletimiz, hak sahiplerine taahhüt ettiği kira desteğini eksiksiz ödemiştir. İnşa süresinin uzaması sebebiyle hak sahiplerinin talep ettiği ‘ilave kira desteği’nin karşılanması talebini bundan iki ay evvel milletvekillerimizle, il ve ilçe başkanlarımızla, bakanlığımıza taşımıştık. Bu süre zarfında talebin hep birlikte takipçisi olduk. Bakanımız Sn. Murat Kurum, hemşehrilerimizin bu talebini incelemiş ve olumlu cevap vermiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sayın Bakanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Sürece destek veren Antalya milletvekillerimizle, il ve ilçe başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Avni Tolunay Mahallesine de bir müjde

Başkan Tütüncü, Avni Tolunay Mahallesi ile ilgili olarak da “Ayrıca bugünkü görüşmemizde Sayın Bakanımız, Kepez’in köklü mülkiyet sorunlarından biri olan Avni Tolunay Mahallesi sakinlerinin özlemle beklediği nihai çözüme dair son noktayı da talimatlandırdılar. Yıllardır takip ettiğimiz esaslı bir sorun daha tarih oluyor.” diye konuştu.

Avni Tolunay Mahallesinin çok çeşitli mülkiyet sorunlarını çözmek için adım adım titiz bir çalışmayı sürdüren Kepez Belediyesi, bu son aşamanın da tamamlanmasıyla birlikte Avni Tolunay sakinlerinin özlemle beklediği tapuları hak sahiplerine teslim edecek.

Kepez’e bir de Millet Bahçesi

Kepez’e bir de Millet Bahçesi geliyor diyen Tütüncü “Görüşmemizin bir diğer başlığı Antalya Pil Fabrikası arazisine Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca kazandırılacak olan Millet Bahçesi idi. Bu, bizim için önemli bir hedefti. Bu konuda da önemli aşamalar kaydettik. Süreç devam ediyor. İşbirliği içinde bu hedefimize de ulaşacağız. Biz çalıştıkça Kepez kazanıyor. Antalya’ya bu üç sevinçli haberle dönmenin mutluluğu içindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Tütüncü, “Belediyemiz, sınırsız bir sorumluluk anlayışıyla Kepez’in her sorununun çözümü için, şehrimize yeni eserler kazandırmak için gecesini gündüze katmaya devam edecektir. Gayretlerimize destek vererek bize güç katan Antalya Milletvekillerimize, İl ve İlçe başkanlarımıza çok teşekkürler ediyorum. Bize ilgilerini hiçbir zaman eksik etmeyen Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir