AntalyaGündemMagazin

Yerel seçim Adayları kendini Göstermeye başladı

Spread the love

Antalya’nın merkez ilçelerinden Döşemealtı’nda yerel seçim hareketliliği erken başladı. Aday adayları ortaya çıkmaya başladı; ancak Cumhur İttifakı’nda iş insanı Hüseyin Evren Başkan’ı aday görmek istiyor.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için resmi işlemler başlamadı, ancak aday adaylığı için partilerin il ve ilçe teşkilatları ile kulisler hareketlendi. ‘‘AK Parti’de yerel seçim için adaylık başvurularının kasım ayının ilk haftası, temayül yoklamalarının da ikinci hafta yapılmasının planlandığı’’ haberleri, bu hareketliliği artırtırdı.

Bazı isimler adaylıklarını açıktan dillendirip destek toplamaya çalışırken, bazı parti ve ittifakların kanaat önderleri ise hangi partilerin hangi isimlerle seçime katılabileceğini, hangi isimlerle seçimin kazanılabileceğini konuşuyor.

Antalya’nın merkez ilçelerinden Döşemealtı, yerel seçim hareketliliğinin erken ve hızlı başladığı yerlerden biri. Bunun en önemli nedeni, Döşemealtı’nın merkezi iktidar ve muhalefetin üç dönemdir başa baş yarıştığı, AK Parti’nin her seferinde yarışı kıl payı kaybettiği bir ilçe olması.

Adaylık yarışının CHP’de mevcut Belediye Başkanı Turgay Genç ile Eczacı Menderes Dal arasında olacağı konuşuluyor; bir ittifak olup olmayacağı, aday sayısının değişip değişmeyeceği şimdilik belirsiz.

CUMHUR’DA SÜRPRİZ İSİM: KÜÇÜKBAŞKAN

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nda aday adaylığı dillendirilen isimler Bekir Kıvrım, Cihan Bulut, Yusuf Mayıslar. Cumhur İttifakı kanat önderlerinin gönlünde ise başka bir isim var; iş insanı Hüseyin Evren Başkan…

Kanaat önderleri arasında ve siyasi kulislerdeki konuşmalarda, ‘‘AK Parti üç dönemdir yanlış aday seçimi nedeniyle Döşemealtı’nda yarışı kaybetti. Halkta karşılığı olan, kırıp dökmeden birleştirici bir adayla seçime gidilmesi halinde büyük farkla kazanılabilir’’ deniyor. Böyle bir aday olarak da üniversite eğitimli, ilçede ve iş dünyasında sevilen, ülke genelinde yatırımları bulunan Hüseyin Evren Başkan işaret ediliyor.

Bu konuda medihaber.comtr’ye konuşan Cumhur İttifakı çevreleri özetle şunları söyledi: ‘‘Ne gerekiyorsa yapılmalı ve Hüseyin Evren Başkan adaylığa ikna edilmeli. Aksi halde AK Parti ağırlığı olan bir ilçeyi yine kaybeder, Döşemealtı işlerin ağır aksak yürüdüğü ve gelişmesini tamamlayamayan bir ilçe olarak kalır.’’

DÖŞEMEALTILI, YÜKSEK ÖĞRENİMLİ İŞ İNSANI

Biz de kimmiş Hüseyin Evren Başkan diye baktık ve önemli bilgiler edindik.

20. Dönem Antalya Milletvekili Sami Küçükbaşkan’ın oğlu olan Hüseyin Evren Başkan, 1980 yılında Döşemealtı’nda doğmuş, yüksek öğrenimli bir iş insanı. Evli ve üç çocuk babası. Yükseliş Koleji’ni bitirmiş, Çankaya Üniversitesi’nde işletme öğrenimi görmüş.

Döşemealtı ve Antalya’nın siyaset ve iş hayatındaki güçlü aileleriyle akrabalığı var. Siyasetin göbeğinde büyümüş ama siyasetin kısır çekişmelerinin dışında kalmış, enerjisini işlerini geliştirmeye harcamış. İnşaat, enerji ve elektronik alanında yatırımları var.

Adaylığa ikna edilmesi halinde hem Döşemealtı’nda hem de Antalya Büyükşehir’de sürprizlere yol açabilecek bir isim olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir