AntalyaGündemMagazin

TRT Antalya Radyosu’ndan Yıl Sonu Konserleri

Spread the love

TRT Antalya Radyosu tarafından oluşturulan, bir yıl boyunca alanlarında uzman öğreticilerden eğitim alan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Çocuk ve Gençlik Koroları, ünlü TRT sanatçıları Yaprak Sayar ile Ali Çakar’ın da eşlik edeceği, iki gün sürecek konserler serisinde Antalyalı sanatseverlerle buluşacak.

Geçtiğimiz yıl TRT Antalya Radyosu Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Çocuk ve Gençlik Koroları’na girmeye hak kazanan 72 kursiyer, bir yıllık eğitim süreçlerinin ardından özel bir repertuvar ile öğrendiklerini Antalyalı dinleyiciler karşısında sergilemeye hazırlanıyor.

Doç. Dr. Sevilay Gök, Öğretim Görevlisi Deniz Dincel, Nilgün Karaduman ve Sonay Yener’in şefliğinde düzenlenecek konserler, Akdeniz Üniversitesi yerleşkesindeki Atatürk Konferans Salonu’nda 22 Mayıs Pazartesi ve 23 Mayıs Salı akşamları saat 19.00’da ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

TRT SANATÇILARI DA OLACAK

İlk konser, 22 Mayıs Pazartesi günü TRT Antalya Radyosu Türk Sanat Müziği Çocuk ve Gençlik Koroları tarafından kalabalık bir saz heyeti eşliğinde gerçekleştirilecek. TRT Sanatçısı Yaprak Sayar, seslendireceği şarkılarla geceye renk katarak çocuk ve gençlerin heyecanına ortak olacak.

23 Mayıs Salı günü ise TRT Antalya Radyosu Türk Halk Müziği Çocuk ve Gençlik Koroları Antalyalılar ile buluşacak. Dinleyicilerin, birbirinden güzel Türküler eşliğinde küçük bir Anadolu turuna çıkacakları bu konserde, çocuk ve gençlerin heyecanına ortak olacak ünlü isim TRT Sanatçısı Ali Çakar olacak.

EVLATLARIMIZI YALNIZ BIRAKMAYALIM

TRT Antalya Müdürü Hikmet Kocaman, “TRT kamu yayıncılığının yanı sıra, nesiller arasındaki kültür aktarıcılığı ile bir okul olma geleneğini sürdürüyor. Bu kapsamda, Türk müziğine hevesli çocuk ve gençleri, her yıl özel yetenek sınavları ile tespit edip onlara destek oluyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı takip eden haftada Antalyalıları da yarınlarımızın teminatı olan yetenekli evlatlarımızı alkışlamaya davet ediyorum. Değerli koro şeflerimizin ve TRT sanatçılarımızın eşlik edecekleri konserlerimiz ücretsizdir. Onları büyük emek vererek hazırlandıkları etkinliğimizde yalnız bırakmayalım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir