AntalyaGündemMagazin

Sonsuz Yol İsimli Dans Çok Beğenildi

Spread the love

Antalya Murat paşa Belediyesi, Kültür salonunda gerçekleşen   “Sonsuz yol” isimli dans gösterisi izleyicilerden tam not aldı

  Gösteride  Canlı piyano, keman, darbuka ve gitar performanslarıyla birlikte hikayeli tiyatro sal oryantal dans gösterisi oldu .

 Bu tür gösteri Antalya’da ilk defa gerçekleşecek ve amaçlarımdan biri insanlara oryantal dansın sanat olduğunu göstermektir. 

Bildiğimiz gibi yurt dışında oryantal dans sanat dalı olarak algılanıyor. Bizim halkımızın da farklı gözle bu dansa bakmasını istediğim için gösteriyi halka açık hazırlanan . 

Antalya dünyaca sevilen bir şehir olduğu için kültür ve özellikle oryantal dans konusunda onu farklı seviyede göstermenin ve ilerideki zamanlarda uluslararası oryantal dans festivalleri yapmanın ve buraya daha fazla insan çekmenin mükemmel olacağını düşünerek bu gösteriyi hazırladım diyen  Samira Demir .

 Uluslararası oryantal dans yarışmaları ve festivallerinde Türkiye’yi temsil etmekte, kendi özel tarzımı (modern dans, bale, oryantal karışımı) öğretmekteyim.

 Samira demir ve dans ekibi  Antalya bir ilke imza attılar  ve Antalya’da ilki gerçekleşen Sonsuz yol isimli Dans  gösterisi izleyiciler tarafından  ayakta alkışlandı,,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir