AntalyaGündemMagazin

MHP Muratpaşa Meclis Üyesi Adayı Raşit Şevket (8) Mart Dünya Kadınlar Gününü Unutmadı

Spread the love

MHP KAÇEP olan “Kadın Aile Çocuk ve Engelli politikaları“ Mhp Muratpaşa biriminin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hazırladığı Tema 242 Otelde kahvaltı programı. Kadın ve siyasetçilerden yoğun ilgi oldukça kalabalık olan kahvaltı programı MHP Muratpaşa Teşkilatı tam kadro katıldı katılanlar arasında Muratpaşa İlçe Başkanı Sadullah Güneş Cumhuritifakı  Muratpaşa Belediye Başkanı  Adayı Özdemir Manavoğlu  Muratpaşa AKP Kadın Kolları  Başkanı Gülay Bektaş ve İş insanı  Real Şevket Gruop Yönetim Kurulu Başkanı ve  MHP Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Adayı  Raşit Şevket kahvaltı etkinliğinde Hazır bulundular ,Muratpaşa  Belediye Meclis Üyesi Adayı  Raşit Şevket  şirketlerinde Bulunan bayan çalışma arkadaşlarının da, 8 Mart Dünya kadılar günü Karanfil çiçek vererek kutladı  Muratpaşa Meclis üyesi Adayı Şevket  birçok bölgede Stantlar kurarak Antalya  sokaklarında  Bayanlara Karanfiller vererek  (8) Mart Dünya Kadınlar gününü Kutladı  MHP  Muratpaşa Meclis Üyesi Adayı  Şevket’in  Bu davranışı Antalyalı Kadınlar Tarafından Takdir edildi,,

Türkiye’de 8 Mart

Türkiye’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında, iki komünist kız kardeş Rahime Selimova ve Cemile Nuşirvanova’nın girişimi ile gerçekleştirildi.[11] Bu tarihten sonra yıllar boyunca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarına izin verilmedi. 1975 yılında “Birleşmiş Milletler Kadın On Yılı” ilan edildi. Türkiye de bu kapsamda yer aldığı için 1975 yılında Türkiye’de “Kadın Yılı Kongresi” yapıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün 1975 yılında kutlanmaya başlamasında İlerici Kadınlar Derneği’nin faaliyetleri de etkili oldu. Böylece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapalı ortamlardan sokaklara ve meydanlara çıktı. İlerici Kadınlar Derneği, işçi sınıfı ile kadınları bir araya getirerek haklarını aramaya çağıran bir sivil toplum örgütüydü. Kurulduğu andan itibaren kısa sürede yurt çapında 33 şube ve 35 temsilcilik aracılığıyla 15 bine yakın üyeye sahip oldu. “Kadınların Sesi” adlı yayın organı ile 35 bin kişiye ulaşabiliyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir