AntalyaGündemPolitika

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş Güven Tazeledi,

Spread the love

AK Parti Antalya İl Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi Antalya Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Mevcut İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın tek aday olduğu kongreye video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Parti içi kavgalardan AK Parti’yi mesul tutmak yüzsüzlüktür, pişkinlik, siyasi arsızlıktır” dedi.

AK Parti Antalya İl Kongresi 661 il delegesi ve 3 bin 600 davetlinin katılımıyla, pandemi tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirildi.  Mevcut İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın tek aday olarak girdiği kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferansla bağlandı. Kongreye, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir, Mehmet Özhaseki, Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Atay Uslu, Kemal Çelik, İbrahim Aydın, Sena Nur Çelik, Tuba Vural Çokal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Antalya 7. Olağan İl Kongresine canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hoparlörlerden merhum Müslüm Gürses’in “Seni Yazdım” şarkısı verildi. Bu sürpriz karşısında şaşıran ve gülümseyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hasret kalmışız bunlara” dedi. Erdoğan ardından, salgın şartlarına rağmen üye sayısı 11 buçuk milyona yaklaşan ve Türkiye’nin en büyük siyasi partisi olan AK Parti’de, önce vatan diyen herkese yer olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin her bir kongresinin demokrasi şölenini andırdığını belirterek, “AK Parti olarak, sadece 83 milyon vatandaşımızın değil. Gözünü ve kalbini ülkemize çevirmiş yüz milyonlarca mazlumun da emanetini taşıyoruz. Bizim yol arkadaşlığımız pazara kadar değil, mezara kadardır. Bizler tesadüflerin, çıkarların, hesapların bir araya getirdiği değil, ortak hayallerin, ortak hedeflerin, ortak ideallerin buluşturduğu insanlarız. Bizler, birlik olmadan dirlik olamayacağına inanan, aynı davaya aynı sevdaya gönül vermiş bir kadroyuz. Böyle bir bilince sahip olmayanlar AK Parti’nin her biri demokrasi şölenini andıran kongre sürecini anlayamaz. Siyaset sahnesindeki varlıklarını parti içi ayak oyunlarına borçlu olanlar, bizim şu muhabbetimizi bir türlü içlerine sindiremiyor. Teşkilatlarını saran taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık furyasının üstünü kapatmak için her gün olmadık yalanlarla bize ve AK Parti’ye saldırıyorlar” diye konuştu.

Muhalefetin yanlışlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şu şekilde devam etti: 

“Siz, gizlemeye çalışsanız da millet sizin kimlerle yol yürüdüğünüzü, hangi kirli pazarlıkları yaptığınızı, kime hangi imkanları peşkeş çektiğinizi görüyor. Menemen’i gizleyebilir misiniz? Aynı şekilde bu millet 520 gündür evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerini bir kez olsun ziyaret etmediğinizi de biliyor. Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda karşımıza çıkan manzara şudur; CHP Genel Başkanı FETÖ’cular için Ankara’dan İstanbul’a kimlerle yürüdü? Terörist uzantılarıyla yürüdü. CHP milletvekilleri, günlerce FETÖ’nün paçavraları önünde nöbet tuttu. CHP’li yöneticiler, marjinal terör örgütlerinin militanlarına sahip çıktı. Gezi olaylarından itibaren, nerede bir provokasyon varsa CHP’liler daima ön saflarda yer aldı. Teröristler için gösterdikleri empatinin binde birini dahi, o teröristlerin kastettiği ve katlettiği insanlar için göstermediler. Devletin valisine, kaymakamına, hakimine, savcısına, subayına, askerine, öğretmenine karşı ‘militan’ iftirası atarken, teröristleri ‘arkadaş’ diyerek koruma yarışına girdiler. Tüm bunlar apaçık ortadayken parti içi kavgalardan AK Parti’yi mesul tutmak yüzsüzlüktür, pişkinlik, siyasi arsızlıktır.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise konuşmasında, salgın nedeniyle bir süredir bir araya gelemediklerini ifade ederek, ”Sizlerle birlikte olmanın mutluluğu bir başka. Tüm hijyen şartlarıyla uyarak gerçekleştirilen kongre ve birlik beraberlik tablosu için hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz dönemlerde ilçe başkanlıkları, şimdi de il başkanları kongresiyle yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Yeni seçilen başkanları canı gönülden tebrik ediyorum. Antalya’nın siyasetçileriyiz. AK Parti’de siyaset yapmak ayrıcalıktır. Dünya lideri ile yol yürümek ayrıcalıktır. Cumhur İttifakı’nın bir ferdi olmak bir ayrıcalıktır” diye konuştu.

Antalya’nın dünyada diplomasinin merkezlerinden biri olduğuna değinen Çavuşoğlu, “Antalya’da birçok ülkenin konsolosluğu, başkonsolosluğu yer alıyor. Benden ülkelerin temsilcileri fahri konsolos adayı istiyor. Antalya’nın cazibesini herkese gösteriyoruz. 5 yılda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Antalya’da 14 büyük etkinlik düzenledik. Önümüzdeki haziran ayında geçen yıl pandemiden dolayı gerçekleştiremediğimiz diplomasi forumunu bu yıl inşallah düzenleyeceğiz. Dünyadaki gelişmeleri birlikte değerlendireceğiz, Antalya’dan kararlar alınacak” ifadelerini kullandı.

Kongrede konuşan İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, coşkulu bir kongre geçekleştirdiklerini vurguladı. Taş, husumetlerin, kavgaların olmadığı, dava bilinci ve samimiyetin ön planda olduğu, liste savaşlarının yaşanmadığı, kongrelerin olduğunu belirterek, kongre sonucunun hayırlı olmasını diledi.

Başkan Taş, “AK Parti tüm dünyada başarı timsali olarak örnek olarak gösteriliyor. Bu kutlu yürüyüşte dün büyüklerimiz vardı. O zor günlerde büyük emekler harcayan büyüklerimize şükran borçluyuz. Merhum babam Hamza Taş’ı, 22. dönem milletvekilimiz Fikret Badazlı’yı, ve diğer dava arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum. Geçmişten aldığımız emaneti, emek, hizmet katarak geleceğe taşımak için mücadele edeceğiz. Bu davayı omuzlarında taşıyacak olan gençlerimiz olacak. AK Parti kurulduğu gün doğmayan gençler bizden sonra sancağı devir alacaklar. Biz büyük bir aileyiz” dedi.

20 yıllık süreçte Antalya’ya 45 milyar liralık eser kazandırdıklarını aktaran Taş, “661 kilometre bölünmüş yol, 254 köprü, 488 okul, 18 devlet hastanesi, 9 adalet sarayı, 2 stadyum gibi yıllardır hayali kurulan ve iktidarımız döneminde gerçekleşen projelerin gururunu yaşıyoruz. Bu eserler Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün ve bugün ülkemize kazandırdığı eserlerdir. Hizmet yolculuğumuz 2023’ten sonra başlıyor. Hızımıza hız katacak bir dönemin başlangıcı olacak. Dünümüzle övünüyoruz ama oraya bağlı kalamayız. Bugünümüze inanıyoruz, yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz” diye konuştu.

İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın Yönetim Kurulu listesinde şu isimler yer aldı:

Abdullah Acar, Ahmet Onaran, Ahmet Söker, Ahmet Yıldız, Ali Bulut, Ali Uzun, Alparslan Belin, Atila Demirez, Bekir Servet Ünal, Berkant Yavuz, Betül Demirok, Cafer Doğrukan, Cahit Urfan, Doğan Balakan, Evin Bayraktar Ağaoğlu, Fatih Kabadayı, Fatma Ocak, Ferah Nur Ünal, Fetullah Akçekoca, Filiz Kutlualp Özkul, Hacer Okudan, Hasan Turul Gençer, Haydar Pala, Hıfzullah Şahbaz, Hüseyin Yavuzer, İzzettin Sultanyar, Kasım Birol Yılgın, Mahmut Boztepe, Mehmet Çetinkaya, Mehmet Kara, Melikşah Tuğ, Meral Savaş, Metehan Coşkunsu, Muammer Ak, Mukadder Yılmaz, Nihal Üstünkaya, Orhan Talip Sütçü, Osman Ali Eciş, Ozan Öz, Ömer Akbaş, Sabriye Şule Kaya, Sadık Polat, Sertaç Lütfi Kelleci, Sevil Öztürk, Şeyma Hayyar Türker, Talet Doğan, Yusuf Artan, Yusuf Halimoğlu, Zekeriya Tonoğlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir