AntalyaGündemMagazinSporTurizm

8. Efsaneler Kupası Antalyaspor’un

Spread the love

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Almanya’nın Ankara Büyükelçiliğince düzenlenen “8.”Efsaneler Kupası” futbolun efsane isimlerini bir araya getirdi. Turnuvada finalde Schalke 04  Antalyaspor ile karşılaşan Antalyaspor, turnuvanın şampiyonu oldu.

Antalya’da Kundu Turizm Merkezi’nde Titanic Otel  futbol sahasında gerçekleştirilen “8.Efsaneler Kupası” turnuvası Türk ve Alman eski futbolcularını bir araya getirdi. Turnuvaya kıdemli 38 yaş üstü oyunculardan oluşan Galatasaray, Antalyaspor, Beşiktaş, FC Nürnberg, FC Adler, Fenerbahçe, Hannover Shalke 04 takımları katıldı.

EFSANELER BİRARADA

Christoph Daum, Halil Altıntop, Alp Yalman, Yusuf Şimşek, Olaf Thon, Deniz Barış, Altin Lala, Ali Turan, Mert Korkmaz, Cihan Haspolatlı, Aurelio, Samet Aybaba, Tanju Çolak, Bülent Uygun, Uğur Boral, Rıza Çalımbay, Thomas Ziemer, Martin Driller, Oliver Reck, Engin Baytar, Erman Kılıç, Altan Aksoy, Levent Kartop

TURNUVA ÖNCESİ DELPHİN BE GRANDE OTELDE TANITIM GECESİ

8. Efsaneler Kupası maçları öncesi Delphin Be Grande Otel’de düzenlenen geceye İş,cemiyet,sanat ve siyaset dünyasının yakından tanıdığı çok sayıda davetli katıldı.b Açılış konuşmasını yapan Jörg Fürstenau, Delphin Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Cömertoğlu’na ve destek veren tüm sponsorlara teşekkür etti.

Turnuvada mücadele edecek takım futbolcularının da katıldığı gecede bir konuşma yapan Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, bu sene 8’ncisi düzenlenen turnuva için Jörg Fürstenau ve turnuva yönetimini tebrik ederek sözlerine başladı. Altıntop “ Her sene ilginin artarak devam ettiği bu turnuvada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye’nin ve Almanya’nın efsane futbolcularını bir araya getiren bu organizasyona katılan herkesi tebrik ediyorum. Ayrıca organizasyona destek veren tün sponsorlara teşekkür ediyorum” derken, Türkiye’nin Avrupa şampiyonası ile ilgili olarak çalışmalarından da bahseden Hamit Altıntop’a ilgi büyüktü.

 Christoph Daum

Yakalandığı kanser ile mücadelesine devam eden ünü teknik direktör Christoph Daum, 3 gün önce kemoterapi almasına rağmen “ Bu turnuvada olmam lazımdı” diyerek geceye katıldı. Geçtiğimiz gün doğum günü olan efsane teknik direktör için hazırlanan organizasyonda salona giren Daum “happy birthday” şarkısı ile karşılandı. Oldukça duygusal anlar yaşayan Daum, sahneye çıkarak Türkçe “Herkese çok teşekkür ediyorum. Ben bugün burada olmalıydım dedim kendime ve geldim. Hepinizi seviyorum” dedi.

SPONSORLARA PLAKETLERİ VERİLDİ.

Turnuvanın basın tanıtım gecesinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Almanya’nın Ankara Büyükelçiliğince düzenlenen “8.”Efsaneler Kupası” nda organizasyona destek veren sponsorlara, takımların formaları ve plaketler taktim edildi.

TURNUVANIN BAŞLAMA VURUŞU TSCHERNER VE GÜRBÜZ’DEN

Almanya’nın Antalya Konsolosu Martin Tscherner ve  Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, yaptıkları konuşmaların ardından turnuvanın başlama vuruşunu yaparak, organizasyonu resmi olarak başlattı.

Geceye katılan davetliler canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Antalya’da Belek Turizm Merkezi’nde bulunan bir otelin futbol sahasında gerçekleştirilen “7.Efsaneler Kupası” turnuvası Türk ve Alman eski futbolcularını bir araya getirdi. Turnuvaya kıdemli 38 yaş üstü oyunculardan oluşan Galatasaray, Antalyaspor, Beşiktaş, FC Nürnberg, FC Adler, Acun Medya, Hannover 96, ATFF takımları katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir