ben musa
Gece Kuşu Magazin ve Aktüel haber sitesi
 İNŞAAT gaga
» 
Murat Erdoğan: Sunis Grubu olarak elde çanta pazar pazar dolaşıyoruz
a aa
Tarih : 16 Şubat 2016 2:02
Murat Erdoğan: Sunis Grubu olarak elde çanta pazar pazar dolaşıyoruz
Sunis Hotels CEO'su Murat Erdoğan, 2015 sezonunu ve 2016 sezonuna nasıl hazırlandıklarını TurizmGüncel'e değerlendirdi.
Murat Erdoğan: Sunis Grubu olarak elde çanta pazar pazar dolaşıyoruz

Sunis Hotels CEO’su Murat Erdoğan, 2015 sezonunu ve 2016 sezonuna nasıl hazırlandıklarını TurizmGüncel’e değerlendirdi. Erdoğan, 2015’te hedeflerini tutturduklarını, 2016 yılında ise 2015 rakamlarının üzerine çıkmayı hedeflediklerini belirtti. Erdoğan, ”Elimizde çanta, pazar pazar dolaşıyoruz. Şu anda hazır bekleyen 4 yatırım projemiz var. İşler iyi giderse 4 otel daha açacağız.” şeklinde konuştu.

 

Geçtiğimiz haziran ayında Özdere’de faaliyete geçen Efes Royal Palaca hakkında bilgiler veren Sunis Hotels CEO’su Murat Erdoğan, tesisin 3 ay gibi kısa bir süre açık kaldığını, ancak bu sürede hedeflerine ulaştıklarını belirtti. Tesisin bölgeyi nasıl etkilediğini sorduğumuz Erdoğan, sorumuzu ”Ege’de böyle ultra üst kalite bir tesisi pazarlamak hemen kolay olmadı. Burası bizim için yeni bir pazar. Ancak kendi adımıza hedeflediğimiz şeyi başardık. Şu anda bölgede Sunis Grubu bir anlam ifade ediyor. Bizim asıl hedefimiz 2016 yılıydı ve bu yıla hazır bir şekilde giriyoruz. Bu yıla dair veriler şu anda çok iyi ve yılı çok iyi geçireceğimize inanıyoruz. Bölgeye yatırım yaptığımız için memnunuz.” şeklinde yanıtladı.

Erdoğan, yatırımın bölgeye sınıf atlattığını söyledi ve ”Çıtayı yükselttik, artık geriye değil, ileriye gitmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

‘MÜŞTERİLERİMİZİN YÜZDE 60’I AVRUPA’DAN’

Peki pazar dağılımı nasıl? Erdoğan, sorumuzu şu şekilde yanıtlıyor:

Bizim hali hazırda Akdeniz’de belli bir marka değerimiz olduğundan, ciddi bir Avrupalı müşteri potansiyelimiz var. Bu sayede, geçtiğimiz yıl müşterilerimizin yaklaşık yüzde 60-65’ini Avrupa ve Orta Avrupalı misafirlerimiz oluşturdu. Bunun içerisinde Slovakları ayrı bir yere koymam lazım. Yüzde 40’a yakın da iç pazardan müşteri aldık. Oradaki partnerimiz Jolly Tur ile iyi bir iş birliğimiz var. Bu sene daha iyi hedeflere ulaşacağımıza inanıyoruz.”

 

‘TÜRK TURİZMİNE FARKLI PENCERELERDEN BAKIŞLAR GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ’

 

Erdoğan, bu iş birliği çerçevesinde bölgeyi hareketlendirmek için yaptıkları çalışmaları şu şekilde özetliyor:

 

”Ege’de başka konseptler deniyoruz. Şu an hayata geçmemiş ancak yüzde 99 bu sezon başlayacağımız bir projemiz var. Ülkemizde tanınan, prestijli sanatçılarla konserler yaparak iç pazara dönük ciddi bir satış hamlesi yapmayı planlıyoruz. Bu projenin Ege bölgesi için çok önemli ve ses getirecek bir proje olduğuna inanıyoruz. Sıra dışı bir çalışma olacak, beklenmedik sanatçılar davet edip, hafta sonu konaklamak isteyen misafirlerimizi otelimizin spa gibi hizmetleri ile şımartacağız. Dediğim gibi, şu an planlama aşamasındayız ve kafamızda pek çok fikir şekilleniyor. Türk turizmine farklı pencerelerden bakışlar getirmeye çalışıyoruz. Sunis Grubu bu zamana kadar yaptığı her işte başarılı oldu; bunda da başarılı olacağımıza inanıyorum.”

 

‘HİZMET KALİTEMİZİ HER YERDE YÜKSELTECEĞİZ’

 

”Sunis Grubu’nun yeme-içme konusunda asla taviz vermeme gibi bir kuralı var.  Ancak bu sezon neredeyse tüm pazarlarda sıkıntılı bir sezon olacak. Bu koşullara rağmen hizmet kalitenizi sürdürebileceğinize inanıyor musunuz?” Erdoğan, şunları söylüyor:

 

”Şunu tüm samimiyetimle söylemek istiyorum: Biz asla geri gitmeyi düşünmüyoruz. Aksine, yalnızca Özdere’de değil, diğer otellerimizde de hizmetimizi yükselteceğiz. Biz bu sektörden yıllardır ekmek yiyorsak, kriz dönemlerinde sektörün geri düşmemesi bizim sorumluluğumuz. Biz Sunis Hotels olarak, yabancı ve yerli misafirlerimizin herhangi bir otelimize her geldiklerinde aynı hizmeti bulmalarını hedefliyoruz. Asla hizmet kalitemizde, yeme-içmede, animasyonda geri gitmeyeceğiz. Bizi biz yapan özelliğimiz budur.”

‘ELİMİZDE ÇANTA, PAZAR PAZAR DOLAŞIYORUZ’

Erdoğan, genel olarak Sunis Hotels’in 2015’i nasıl geçirdiğine ve grubun 2016 hazırlıklarına dair şunları söyledi:

2015 yılında kayıp yaşamadık; aksine ciro ve geceleme anlamında yüzde 3’lük bir büyüme yakaladık. Şu anda dünya ve ülke ekonomisinde hiç kimsenin inkar edemeyeceği bir durgunluk var. Bu turizmi de büyük ölçüde etkiliyor. Biz proaktif bir grubuz. Şu an satış bölümümüze ağırlık verdik ve ikişerli gruplar halinde bütün dünyaya yayılmış durumdayız: Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Avrupa… Grup olarak sürekli yeni pazarlar arıyoruz ve bir müşteri dahi olsa her pazara ulaşmayı hedefliyoruz. Bu yıl pazarlama çalışmalarımızı bütçe olarak da ekip olarak da büyüttük. Tanıtım bütçemizi yüzde 15-20 oranında artırdık.

 

Bu yalnızca bütçe işi değil, biz gönül işiyle çalışıyoruz. Bir aile gibiyiz ve bir marka yaratarak ülkemize katkı yapmak istiyoruz. Bu yolda sağlam adımlarla ilerlediğimizi söyleyebilirim.”

 

‘İŞLER YOLUNA GİRER GİRMEZ 4 YATIRIM DAHA YAPACAĞIZ’

Sunis Hotels’in yeni yatırım planlarına dair de açıklamalarda bulunan Erdoğan, şunları söyledi:

 

‘‘Efes Royal Palace henüz çok yeni bir yatırım. Bizim İzmir’de Özdere ve Seferihisar bandında 3 tane; Kaş’ta ise 1 tane projeleri neredeyse tamamlanmış arazimiz var. Ancak bunlar 100’er milyon euroluk büyük projeler. Bu sebeple yatırımlarımızı hayata geçirmek için bu durgunluk döneminin biraz geçmesini bekliyoruz.  Bu sene turizm biraz iyi gitmeye başlarsa hemen yatırımlarımızı hayata geçireceğiz.”

2016’DA 2015 RAKAMLARINI GEÇERİZ’

Peki 2016’da 2015 rakamlarını koruyabileceğinizi düşünüyor musunuz? Erdoğan, sorumuzu şu şekilde yanıtlıyor:

Bu yıl 2015 rakamlarını kesinlikle yakalayacağız, hatta artırabiliriz. Çünkü bu iş için gerçekten tüm gücümüzle çalışıyoruz.

haber kaynağı truzim güncel

Etiketler :

DİĞER ANTALYA HABERLERİ

  • TİGAD İNTERNET GAZETECİLİĞİ DERNEĞİ’NDE SEÇİLEN YENİ YÖNETİM GÖREVİNE BAŞLADI…

   TİGAD İNTERNET GAZETECİLİĞİ DERNEĞİ...

   TİGAD İnternet Gazeteciliği Derneği Genel Başkanlığına Okan GEÇGEL seçildi..   Merkezi İstanbul’da bulunan İnternet Gazeteciliğinin en önemli çatı kuruluşlarından olan TİGAD İnternet Gazeteciliği...

  • Genç İş Adamı Kurucu Sevgi Kazanacak Dedi

   Genç İş Adamı Kurucu Sevgi Kazanacak Dedi

   Antalya’nın Başarılı Genç İşadamı Barış Kurucu bir kez daha Yardım Severliğini gösterdi Korana virüs Covid 19 yüzünden mağdur kalan vatandaşlar bir kez daha yardım elini uzattı Genç İşadamı  Kurucu biz...

  • Muratpaşa’dan aralıksız mücadele

   Muratpaşa’dan aralıksız mücadele

   Muratpaşa Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgıyla mücadele çalışmaları kapsamında Antalya’nın en önemli iki sağlık kuruluşunun bahçesi ve acil servis girişlerine korona virüs...

  • Büyükşehir dezenfekte işlemini sürdürüyor

   Büyükşehir dezenfekte işlemini sürdürü...

   Antalya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınına karşı ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Antalya’da hizmet veren basın bürolarında...

  • Kepez Belediyesi 7 gün 24 saat hizmetinizde

   Kepez Belediyesi 7 gün 24 saat hizmetinizde

   Küresel bir tehdit olan Koronavirüs (Covid 19) nedeniyle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara “Sokağa çıkma sınırlaması” getirilmesinin ardından Kepez Belediyesi, adeta yardım üssüne dönüştürüldü....

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik