ben musa
Gece Kuşu Magazin ve Aktüel haber sitesi
 gaga plam beach
» 
KASAİD’den Anlamlı Kahvaltı
a aa
Tarih : 04 Aralık 2018 0:13
KASAİD’den Anlamlı Kahvaltı
Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Antalya Şubesinin, Engelliler Haftası dolayısıyla Denizim Parkta düzenlediği kahvaltıya çok sayıda davetli katılarak destek verdi.
KASAİD’den Anlamlı Kahvaltı

Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Antalya Şubesinin, Engelliler Haftası dolayısıyla Denizim Parkta düzenlediği kahvaltıya çok sayıda davetli katılarak destek verdi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ında katıldığı sabah kahvaltısı, şehrin hayırsever ve duyarlı kişilerini bir araya getirdi.

KASAİD Antalya Şubesi Başkanı  Füsun Urunga’n kahvaltılı toplantıda yaptığı konuşmada “ Hedefinde, gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamlarında kendilerine zor yer bulan ve yaşamın bir çok alanında çeşitli engeller ile karşılaşan engelli insanların farkına varılması ve onlarla birlikte yaşadığımızın unutulmamasını hatırlamamız çok önemli.

Engelli bireylerimizin sorunlarının çözümünde destek olmak ve yaşamlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir.

Karşılaştıkları güçlükleri aşmada yardımcı olabilmek için, bizde böyle bir günde engelli dernekleriyle görüştük. Engelleri aşmaya yardımcı olmak için, kadınlarımızın sosyal hayatta var olabilmesine yardımcı olmak için bir akülü sandalye almaya karar verdik.

Bir akülü sandalye hedefimizi Sayın Aynur Kilit ikiye çıkardı. Sayın Aynur Kilit’e ve vesile olan yönetim kurulu üyemiz Meral Kilit Yılmaz’a çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu etkinliğin düzenlenmesinde fikir ve destek veren Optikçe Optik Nazif Eken’e de çok teşekkür ederiz.

Ayrıca kahvaltımızı onurlandıran Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon derneğimize tahsis ettiği yer için de sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Kahvaltıda bir de konuşama yapan Ümit Uysal, engelli vatandaşlarına Belediye olarak verdikleri hizmetleri ve eksik kaldıkları konuları anlatırken, engelli vatandaşların haklarını çiğneyen diğer bireylerin daha dikkatli olması gerektiğini, engelli park yerleri ve sarı çizgilere park edilen araçlarla ilgili daha duyarlı olunması gerektiğinin altını çizdi.Konuşmaların sonunda destek verenlere teşekkür plaketi ve çiçekler verildi.

 

 

Etiketler :

DİĞER ANTALYA HABERLERİ

  • 28ci Evlilik Yıllarında Nikah Tazelediler

   28ci Evlilik Yıllarında Nikah Tazelediler

   Antalya Lara Sahillerinde bulunan Mai Tai Beach işletme sahibi Burhan Beltek ve eşi Ebru Beltek 28 ci evlilik yılında Gelinlik giyerek nikâh tazelediler   Organizasyon Ebru Beltek ve Mai Tai  Beach ...

  • Antalya Kadınlarıyız İsimli Gurubu Galatalı Et Balıkta Buluştu

   Antalya Kadınlarıyız İsimli Gurubu Gal...

   Yasemin Kaplan tarafından geçtiğimiz yıllarda kurulan ve çığ gibi büyüyen gurup üyeleri ile Antalya’da kendilerine seçkin bir yer bulan “Antalya Kadınlarıyız Biz” isimli sosyal medya gurubu, geçtiğimiz hafta...

  • Deniz & Eğlencenin Adresi Plam Beach

   Deniz & Eğlencenin Adresi Plam Beach

   Antalya Lara  plaj larından  8 nolu Plam Beach Eğlendirmeye Devam Ediyor   Antalya Lara Plajlarının gözde eğlence mekanı olan Plam Beach  eğlendirmeye devam ediyor geçtiğimiz günlerde Eğlence...

  • Rapçi yerine popçu oldum dedi.

   Rapçi yerine popçu oldum dedi.

   Rapçi yerine popçu oldum dedi.   Antalya Manavgat Barış suyu Festivali’nde sahne alan Aleyna Tilki aslında Ben rap söylemeyi daha çok istiyordum ama rapçi yerine popçu oldum...

  • LEZZET VE EĞLENCE BİRARADA

   LEZZET VE EĞLENCE BİRARADA

   Antalya’da uzun yıllardır sahne alan ve sesi kadar müzik tarzı ile de adından söz ettirmeyi başaran Mehtap Erbaş eski RN Ocakbaşını Sercan Pehlivanoğlu ile birlikte devir aldı. Kezban Meyhane olarak mekanın...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik