ben musa
Gece Kuşu Magazin ve Aktüel haber sitesi
 oba beach oba beach oba beach akness cemal abi
» 
KASAİD’den Anlamlı Kahvaltı
a aa
Tarih : 04 Aralık 2018 0:13
KASAİD’den Anlamlı Kahvaltı
Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Antalya Şubesinin, Engelliler Haftası dolayısıyla Denizim Parkta düzenlediği kahvaltıya çok sayıda davetli katılarak destek verdi.
KASAİD’den Anlamlı Kahvaltı

Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Antalya Şubesinin, Engelliler Haftası dolayısıyla Denizim Parkta düzenlediği kahvaltıya çok sayıda davetli katılarak destek verdi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ında katıldığı sabah kahvaltısı, şehrin hayırsever ve duyarlı kişilerini bir araya getirdi.

KASAİD Antalya Şubesi Başkanı  Füsun Urunga’n kahvaltılı toplantıda yaptığı konuşmada “ Hedefinde, gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamlarında kendilerine zor yer bulan ve yaşamın bir çok alanında çeşitli engeller ile karşılaşan engelli insanların farkına varılması ve onlarla birlikte yaşadığımızın unutulmamasını hatırlamamız çok önemli.

Engelli bireylerimizin sorunlarının çözümünde destek olmak ve yaşamlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir.

Karşılaştıkları güçlükleri aşmada yardımcı olabilmek için, bizde böyle bir günde engelli dernekleriyle görüştük. Engelleri aşmaya yardımcı olmak için, kadınlarımızın sosyal hayatta var olabilmesine yardımcı olmak için bir akülü sandalye almaya karar verdik.

Bir akülü sandalye hedefimizi Sayın Aynur Kilit ikiye çıkardı. Sayın Aynur Kilit’e ve vesile olan yönetim kurulu üyemiz Meral Kilit Yılmaz’a çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu etkinliğin düzenlenmesinde fikir ve destek veren Optikçe Optik Nazif Eken’e de çok teşekkür ederiz.

Ayrıca kahvaltımızı onurlandıran Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon derneğimize tahsis ettiği yer için de sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Kahvaltıda bir de konuşama yapan Ümit Uysal, engelli vatandaşlarına Belediye olarak verdikleri hizmetleri ve eksik kaldıkları konuları anlatırken, engelli vatandaşların haklarını çiğneyen diğer bireylerin daha dikkatli olması gerektiğini, engelli park yerleri ve sarı çizgilere park edilen araçlarla ilgili daha duyarlı olunması gerektiğinin altını çizdi.Konuşmaların sonunda destek verenlere teşekkür plaketi ve çiçekler verildi.

 

 

Etiketler :

DİĞER ANTALYA HABERLERİ

  • Ünlü Beyoğlu Fırın Cafe Hizmete Açıldı

   Ünlü Beyoğlu Fırın Cafe Hizmete Açıldı...

   Antalya güzel oba Mahallesi Rauf Denktaş caddesine Ünlü Beyoğlu hizmete Fırın ve Cafe merkezi hizmete açıldı. Açılışa gelen konukları işletme Sahipleri yönetim Kurulu Başkanı Galatasaraylı Eski Milli...

  • Balbay’dan Anlamlı Gece

   Balbay’dan Anlamlı Gece

   Antalya’da SPA sektörünün öncü isimlerinden İlker Balbay, geleneksel hale gelen yıl sonu personel gecesinde yaklaşık 60 personeli ile anlamlı bir gece yaşadı. SPA işletmeciliğinde 28 yıldır faaliyet...

  • Ceila Clubte  Açılış izdihamı

   Ceila Clubte  Açılış izdihamı

   Ceila  Geçtiğimiz günlerde yenilenen yüzüyle tekrar eğlence dünyasına merhaba dedi  Ceila üzün süre tadilat nedeniyle  eğlenceye ara veren Ceila  Club’un açılışı gerçekleşti. Eğlencenin zirve yaptığı açılışda...

  • ASIM Cula  Ortaokulundan Polonya Turu

   ASIM Cula  Ortaokulundan Polonya Turu

   Mustafa Asım Cula Ortaokulu koordinatörlüğünde yürütülen “Slince Of Uniqe Dynamics” Projesi'nin Polonya hareketliliği Ekim ayı içerisinde gerçekleştirildi. Türkiye, Romanya, İtalya, İspanya, Polonya ve...

  • Miray Su Arıtma Teknolojileri Hizmete Açıldı

   Miray Su Arıtma Teknolojileri Hizmete ...

   Antalya Altın ova Antalya caddesinde Talya Miray Su Arıtma Teknolojileri hizmete açıldı Açılışa gelen konukları işletme sahibi Hayati Erdemir çalışanları karşıladı. Oldukça kalabalık olan Talya Miray Su...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
reklam

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik