Aydemir Akbaş’dan Sünnet Çocuğu

Komedi filmlerinin en önemli isimlerinden birisi olan  Aydemir Akbaş, senaryosunu kendisinin yazdığı ve başrolünü üstlendiği ‘Sünnet Çocuğu’ adlı komedi filminin çekimlerine Antalya Manavgat’ta başladı.

Yapımcılığını Çevik Film, Ahmet Çevik’in üstlendiği “Sünnet Çocuğu” isimli komedi filminin Yönetmen koltuğunda  Engin Temizer ve Bülent Pelit oturuyor.  Yönetmenlerden Bülent Pelit’in aynı zamanda  rol aldığı filmin görüntü yönetmenliğini de kardeşi Levent Pelit üstlendi.

Manavgat Port River oteldeki ilk çekimlerin ardından şehir merkezinde de çeşitli sahnelerin çekildiği filme halk da büyük ilgi gösterdi. Manavgat nehir kenarında ki çekimlere kara çarşaf içerisine giren Aydemir Akbaş, görenleri şaşkına çevirdi.

2021 yılı Haziran ayı gibi seyirciyle buluşması planlanan ‘Sünnet Çocuğu’ adlı sinema filminde geniş figüran kadrosu da dikkat çekiyor. ‘Sünnet Çocuğunun komedi filmleri arasında iddialı bir yapım olacağını söyleyen Aydemir Akbaş, “Filmimizde komik sahneler var. Filmde kara çarşaf giyeceğim, sünnet olacağım, kaçacağım, kovalayacağım. Kısacası her saniyesinde kahkaha ve eğlence var. Ayrıca bu pandemi döneminde böyle bir film çekmek cesaret ister. Biz bunu başardık. Tüm kurallara uyum ile inşallah çekimleri tamamlayacağız” dedi.

Son zamanlarda çekilen en komik film olacak diyen Aydemir Akbaş ile birlikte Mehmet Çepiç, Ferdi Atuner, Özgür Aksoy, Burak Öncü, Hasan Yaman, Nuri Yalçın, Musa Yılmaz gibi isimlerde rol alıyor.

FİLMİN KONUSU

At yarışı ve her türlü kumara olan tutkusundan hiçbir işte  dikiş tutturamamış, gelip geçici aşklarla da çalkantılı yaşam sürdüren,düzensiz ama pahalı bir hayat yaşayan Sami, aynı şekilde gelir elde edememektedir, her yerde işleri ters gitmektedir, kumar zaten illiğini kurutur, dolayısı ile bu yaşamı idame etmek için borçlanmıştır ve defter oldukça kabarmıştır. Çok zengin biri olan yetmiş yaşlarındaki üvey ağabeyi Necati tek kurtuluş yoludur. Necati tefecilikle uğraşan çok zengin biridir ama Sami’ye kuruş koklatmamaktadır.

Onun parasına ulaşmanın tek yolu Necati’nin ortadan yok edilmesidir. Çünkü tek varis Sami’dir. Sami, Meloş ve Veli’den oluşan çekirdek bir kadro kurar, zaten güvenebileceği başka kimse de yoktur. Necati’yi öldürmek için bir kiralık katil tutmaya karar verilir ancak katilin ücretini karşılayacak paraları yoktur. Oyuncu olma arzusunun getirdiği ruh hali ile sürekli değişik karakterlerin kendi içinde provasını yapan Meloş bu cinayet işine talip olur,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir